Ziedonis Purvs - 100

Jaunajā koncertprogrammā "Ziedonis Purvs - 100" TV un Radio personība Raitis Zapackis stāstīs par Z.Purva daiļrades spožākajiem mirkļiem, būs viņa radošo laikabiedru -
Maestro Raimonda Paula un dziedātājas Margaritas Vilcānes un Žorža Siksnas īpaši ierakstīti videostāsti
,  kā arī radinieku atmiņas. Skanēs dzejasrindas un dziesmas ar Ziedoņa Purva dzeju: "Liepājai", "Baltā saule", "Tev, mana labā", "Gaujai" un Latgalei.

2023.gada nogalē mūs ar savu klātbūtni koncertā pagodināja latviešu estrādes karaliene Margarita Vilcāne.


Muzikālo noformējumu koncertam veidos jaunais un talantīgais akordeonists Renāts Vanags.


Koncerta ilgums 60 minūtes.
Koncertu piedāvājam no 1.septembra.

Pieteikties var spiežot uz aploksnes!Par Ziedoni Purvu:

Ziedonis Purvs (1923—1989) – pedagogs, kordiriģents un dzejnieks. Ap 700 dziesmu tekstu autors, atdzejojis vairāk nekā 600 dziesmu tekstu. Astoņu dzejas krājumu un piecu dzejoļu krājumu bērniem autors. Izglītību ieguvis Jelgavas Skolotāju institūtā, Jelgavas pedagoģiskajā skolā un Latvijas Konservatorijas kordiriģentu nodaļā. Bijis Latviešu valodas un dziedāšanas skolotājs Bauskas 1. septiņgadīgajā skolā, darbojies Bauskas pašdarbības teātrī, strādājis par redaktoru Latvijas Valsts izdevniecības Mūzikas un mākslas literatūras redakcijā, bijis kora "Dzintarkrasts" diriģents, rakstnieku savienības kluba direktors un prozas redaktors žurnālā "Karogs". Dzejā attēlojis nesteidzīgu dzīves un cilvēku attiecību skatījumu. Daiļradē galvenā uzmanība pievērsta trim vērtībām – darbam, mīlestībai, dzimtenei. Dzejoļi izteiksmē muzikāli un skaidri, lakoniski, nereti atjautīgi aforistiski, ar lielu ritmu un panta formu dažādību.